ACT180 Boya Koruma uygulaması sağladığı 6 ay parlaklık garantisi ve uygun fiyatı ile AutoClub Uygulama Merkezlerinin en çok tercih edilen uygulamalarından birisidir. Yaklaşık 4 saatlik uygulama süresinde yapılan ACT180 Boya Koruma uygulamasında “temizleme – parlatma – koruma” sisteminin tüm aşamaları uygulanmaktadır.

Otomobil yüzeyindeki tüm olumsuzlukların (kılcal çizik, zift, reçine vb.) giderilmesi ve otomobilin ilk günkü ışıltısına kavuşturulması uygulamanın ana amacını oluşturur.

Otomobil yüzeyindeki endüstriyel tozların temizlenmesi uygulaması olan kil temizleme, reçine temizleme, zift temizleme uygulamaları ile otomobil yüzeyi boya koruma uygulamasına hazır hale getirilir.

Polytop’un nano teknoloji ile üretilen cilaları ile çiziklerin içinin doldurulması şeklinde yapılan çizik giderme işlemi bu uygulamadaki ikinci adımdır. Polytop’un Diamant serisi bu uygulamada kullanılan cila grubudur. Çizik giderme uygulaması sonrasında Polytop Reflex serisi ile parlatma ve hare giderme aşaması da tamamlanır. Son aşamada ise Polytop Hard Wax serisi ile elde edilen parlaklığın 6 ay süresince devam etmesini sağlayacak koruma uygulaması yapılır.

ACT180 Boya Koruma uygulaması sonrasında otomobile 6 ay parlaklık garantisi AutoClub tarafından verilmektedir. Boya  koruma uygulamasının tüm aşamalarını içeren ACT180 Boya Koruma ile otomobil yüzeyindeki tüm olumsuzluklar (kılcal çizikler, reçineler, ziftler vb.) giderilmiş ve parlaklığı sağlayacak pürüzsüz bir yüzey elde edilmiş sonrasında wax uygulaması ile de elde edilen bu yüzey dış etkenlerden koruma altına alınmış olur.

Otomobil yüzeyinde en yüksek parlaklığa ulaşabilmek için öncelikle o parlaklığı nasıl sağlayacağımızı bilmemiz gerekiyor.

Bilinenin aksine parlaklığı sağlayan cila değildir. Parlaklık fiziksel bir olaydır ve ışık yansıması anlamına gelir. Yansımayı sağlayacak olan da düz bir yüzeydir. Otomobil üzerinde 90 derecelik açı ile yansıma sağlayacak bir yüzey oluşturmak için kullandığımız cilalar bu fiziksel olayın oluşması için en önemli materyallerdir.

 

Pırıl pırıl bir otomobil için bu fiziksel gerçekliği bilmek  otomobilimiz için seçeceğimiz uygulama için büyük önem taşıyor. Bir kez daha altını çizmekte fayda var; pırıl pırıl bir otomobil için  90 derecelik açı ile yansıma elde edeceğimiz pürüzsüz bir otomobil yüzeyine ihtiyacımız var.

ACT180 Boya Koruma uygulaması yaptıran müşterilerimiz otomobilleri ile ilgili detaylara ve garanti süreleri ile ilgili bilgilere web sitemizdeki Garanti Sorgulama bölümünden ulaşabilirler.

Düzgün yansıma sağlayabilmek için car care sektöründe 3 farklı sistem uygulanıyor.

  • Sektörün en çok tercih ettiği uygulama silikonlu cilalar ile hedeflenen parlaklığa ulaşmak olarak söylenebilir. Bu uygulama türünde yoğun çizik giderme uygulaması yapılmaz, bir anlamda makyaj tabir edilecek bir uygulama ile otomobil yüzeyindeki olumsuzlukların üzerinin kapatılması olarak değerlendirilebilir. Parlaklık süresi 15-60 gün arasında olan bu uygulama düşük fiyatı ile en çok tercih edilen uygulamadır.
  • Dağınık yansıma oluşturan bölgeleri (çizikler) boya seviyesine indiren aşındırıcı cilalar ile yapılan uygulamalar bir diğer uygulama grubunu oluşturuyor. Sonuç olarak başarılı görünse de boya yüzeyini incelten ve dış etkenlere karşı daha savunmasız bırakan bu uygulama tarzı sonrasında sorunlar oluşturabilir. Uygulama yapanın kullandığı cilalar burada büyük önem kazanıyor. (AutoClub’ın hiçbir uygulamasında aşındırıcı cilalar kullanılmamaktadır.)
  • Çiziklerin yani dağınık yansıma oluşturan bölgelerin özel cilalar ile doldurulması boya koruma uygulamalarında kullanılan bir diğer uygulama çeşididir. Özellikle nano teknoloji ile üretilen cilalar bu uygulama tarzında başarılı sonuçlar vermektedir. Parlaklık süresini çok daha uzun zamanlara taşıyan bu uygulama çeşidi otomobiller için ideal uygulama olsa da daha pahalı uygulamalardır.